Trendet
Shiko filma dhe seriale me titra Shqip ose Dubluar ne Shqip
Naruto Shipuden me titra ne shqip
Naruto Shipuden
Kategori
Dubluar
Naruto Shipuden dubluar ne shqip
127317view
Naruto Dubluar ne Shqip
Naruto
Kategori
Dubluar
IMDB
8.4
Shteti
Albania
Data e publikimit
2002
Ne Fshatin e Fshehur ne Giethe jetoine ninjat me te fshehte ne toke. 12 jet me pare, Dhelpra e frikshme me 9 bishta terrorizoi fshatin dhe mori shume jete para se te mposhtej dhe shpirti i ti te mbyllej brenda trupit te nje djali. Ai djale, Naruto Uzumaki, u rrit per t'u bere nje ninja-ne-trajnim por ai shte me i interesuar ne shaka sesa te studiuarit ninjutsu ...
47579view
LEO Dubluar ne Shqip
LEO
Kategori
Dubluar
IMDB
7
Shteti
Albania
Data e publikimit
2023
Leo, nje hardhuce 74-vieçare, ka qene i bllokuar ne te njëjten breshken. Kur al meson se i ka mbelur vetem nie vie jete, al planifikon te arratiset per te jetuar jeten jashte, por ne vend te kesai, perfshihet me problemet e nxenesve te tij te ankthshem - perfshire nje mësuese zëvendesuese shumë te kege.
21260view
Dragon Ball Super! Me titra Shqip
Dragon Ball Super
Kategori
Me titra Shqip
Shtatë vjet pas ngjarjeve të Dragon Ball Z, Toka është në paqe dhe njerëzit e saj jetojnë të lirë nga çdo rrezik që fshihet në univers. Sidoqoftë, kjo paqe është jetëshkurtër; një e keqe e fjetur zgjohet në skajet e errëta të galaktikës: Beerus, Zoti i pamëshirshëm i Shkatërrimit. Të shqetësuar nga një profeci se ai do të mposhtet nga një "Zot Super Saiyan", Beerus dhe shoqëruesi i tij engjëllor fillojnë të kërkojnë në univers për këtë qenie misterioze. Pa kaluar shumë, ata arrijnë në Tokë ku ndeshen SON-Goku, një nga luftëtarët më të fuqishëm të planetit dhe miqtë e tij po aq të fuqishëm.
17383view
Ben 10 Sezoni 2 Dubluar ne Shqip
Ben 10 Sezoni 2
Kategori
Dubluar
Ben 10 Sezoni 2
17213view
Fairy Tail Me titra Shqip
Fairy Tail
Kategori
Me titra Shqip
Në tokën mistike të Fiores, magjia ekziston si një pjesë thelbësore e jetës së përditshme. Esnafet e panumërta magjike qëndrojnë në thelbin e të gjithë aktivitetit magjik dhe shërbejnë si vende për magjistarët me mendje të njëjtë që të bashkohen dhe të marrin përsipër kërkesat për punë. Midis tyre, Fairy Tail spikat nga pjesa tjetër si një vend force, shpirti dhe familja. Lucy Heartfilia është një magjistare e re që kërkon çelësat e portës qiellore dhe ëndrra e saj është të bëhet një magjistare e plotë duke u bashkuar me këtë repart të famshëm. Në kërkimin e saj, ajo ndeshet me Natsu Dragneel dhe partnerin e tij Happy, të cilët janë në një kërkim për të gjetur babanë birësues të Natsu, dragoin Igneel. Pasi u mashtrua nga një burrë, Lucy bie nën një përpjekje për rrëmbim, vetëm për t'u shpëtuar nga Natsu. E shokuar i saj, ai tregon se është anëtar i Fairy Tail dhe e fton atë t'i bashkohet. Atje, Lucy takon anëtarët e çuditshëm të repartit, si magjistari i akullit Grey Fullbuster dhe shpatarja magjike Erza Scarlet. Së bashku si familje, ata luftojnë me forcat e së keqes, ndihmojnë ata në nevojë dhe fitojnë miq të rinj, gjatë gjithë kohës duke shijuar aventurën e pafund që është Fairy Tail.
14983view
Black Clover Me titra Shqip
Black Clover
Kategori
Me titra Shqip
IMDB
9.4
Shteti
Japan
Data e publikimit
2017
Asta dhe Yuno u braktisën në të njëjtën kishë në të njëjtën ditë. Të rritur së bashku si fëmijë, ata njohën "Mbretin Magjistar" - një titull që i jepet magjistarit më të fortë në mbretëri - dhe premtuan se do të konkurronin kundër njëri-tjetrit për pozicionin e Mbretit Magjistar të ardhshëm. Megjithatë, ndërsa ata u rritën, dallimi i thellë mes tyre u bë i dukshëm. Ndërsa Yuno është në gjendje të përdorë magji me fuqi dhe kontroll të mahnitshëm, Asta nuk mund të përdorë fare magji dhe përpiqet me dëshpërim të zgjojë fuqitë e tij duke u stërvitur fizikisht. Kur mbushin moshën 15 vjeç, Yunos i dhurohet një Grimoire spektakolare me një tërfil me katër fletë, ndërsa Asta nuk merr asgjë. Sidoqoftë, menjëherë pas kësaj, Yuno sulmohet nga një person i quajtur Lebuty, qëllimi kryesor i të cilit është të marrë Grimoire të Yunos. Asta përpiqet të luftojë Lebuty, por ai është i tejkaluar. Edhe pse pa shpresë dhe në prag të humbjes, ai gjen forcën të vazhdojë kur dëgjon zërin e Yunos. Duke lëshuar emocionet e tij të brendshme në tërbim, Asta merr një tërfil me pesë fletë Grimoire, një "Tërfili i Zi" duke i dhënë atij fuqi të mjaftueshme për të mposhtur Lebuty. Disa ditë më vonë, të dy miqtë nisen në botë, duke kërkuar të dy të njëjtin qëllim - të bëhen Mbreti Magjistar!
13352view
One Piece Anime me titra Shqip
One Piece
Kategori
Me titra Shqip
IMDB
9.0
Shteti
Japan
Vlerësimi MPAA
9.4
Data e publikimit
1999
Gold Roger njihej si "Mbreti i Piratëve", qenia më e fortë dhe më famëkeq që ka lundruar në Grand Line. Kapja dhe ekzekutimi i Roger nga qeveria botërore solli një ndryshim në të gjithë botën. Fjalët e tij të fundit para vdekjes zbuluan ekzistencën e thesarit më të madh në botë, One Piece. Ishte kjo zbulesë që solli Epokën e Madhe të Piratëve, burra që ëndërronin të gjenin One Piece - që premton një sasi të pakufizuar pasurie dhe famë - dhe me shumë mundësi kulmin e lavdisë dhe titullin e Mbretit Pirat. Hyni në Monkey Luffy, një djalë 17-vjeçar që kundërshton përkufizimin tuaj standard për një pirat. Në vend të personazhit popullor të një pirati të lig, të ngurtë dhe pa dhëmbë që plaçkit fshatrat për argëtim, arsyeja e Lufit për të qenë pirat është një çudi e pastër: mendimi i një aventure emocionuese që e çon atë te njerëzit intrigues dhe në fund të fundit, te thesari i premtuar. Duke ndjekur gjurmët e heroit të tij të fëmijërisë, Luffy dhe ekuipazhi i tij udhëtojnë nëpër Grand Line, duke përjetuar aventura të çmendura, duke zbuluar mistere të errëta dhe duke luftuar armiqtë e fortë, të gjitha për të arritur më të lakmuarin nga të gjitha pasuritë - One Piece.
11549view
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Me titra Shqip
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Kategori
Me titra Shqip
Që nga vdekja e babait të tij, barra e mbështetjes së familjes ka rënë mbi supet e Tanjirou Kamado. Edhe pse jetojnë e varfër në një mal të largët, familja Kamado mund të gëzojë një jetë relativisht të qetë dhe të lumtur. Një ditë, Tanjirou vendos të zbresë në fshatin lokal për të fituar pak para duke shitur qymyr. Gjatë kthimit, bie nata, duke e detyruar Tanjirou të strehohet në shtëpinë e një njeriu të çuditshëm, i cili e paralajmëron për ekzistencën e demonëve mishngrënës që rrinë në pyll gjatë natës. Kur ai më në fund mbërrin në shtëpi të nesërmen, ai përballet me një pamje të tmerrshme - e gjithë familja e tij është masakruar. Më keq akoma, e vetmja e mbijetuar është motra e tij Nezuko, e cila është kthyer në një demon gjakatar. I konsumuar nga zemërimi dhe urrejtja, Tanjirou betohet të hakmerret për familjen e tij dhe të qëndrojë pranë vëllait të tij të vetëm të mbetur. Krahas grupit misterioz që e quajnë veten Korpusi i vrasësve të demonëve, Tanjirou do të bëjë gjithçka që duhet për të vrarë demonët dhe për të mbrojtur mbetjet e njerëzimit të motrës së tij të dashur.
7804view
Soul Land Me titra Shqip
Soul Land
Kategori
Me titra Shqip
IMDB
9.3
Shteti
China
Data e publikimit
2023
Tang San është një nga dishepujt më prestigjioz të klanit të arteve marciale të sektit Tang dhe i pashoq në përdorimin e armëve të fshehura. Me pritshmëri të mëdha, pleqtë e sektit besojnë se e ardhmja e tij do të jetë e ndritshme; megjithatë Tang zgjedh të braktisë këtë jetë me koston e marrjes së njohurive të ndaluara të sektit - një veprim i dënueshëm me vdekje. Tang, tani i kënaqur me ngritjen e tij të dijes, nuk sheh asnjë arsye për të vazhduar të jetojë dhe të kërcejë nga Maja e Ferrit, por pak e dinte se ky nuk do të ishte fundi i ekzistencës së tij. Në kontinentin Douluo, të fortët mbizotërojnë dhe të dobëtit humbasin. Çdo person zotëron një shpirt të lindur, disa prej të cilave mund të kultivohen dhe forcohen, duke i dhuruar përdoruesit e tij përfitime të ndryshme. Ata që kanë lindur me shpirtra të tillë mund të bëhen Mjeshtër Shpirti, një profesion që konsiderohet si një nga më fisnikët e kontinentit. Tang, i rimishëruar në këtë botë të çuditshme, njeh vetëm jetën e djalit të një farkëtari. Në moshën gjashtë vjeç, ai merr pjesë në ceremoninë e "Mjeshtrit të Shpirtit" dhe zbulon se shpirti i tij është Bari i Argjendtë Blu - gjoja shpirti më i padobishëm në botë. Në të kundërt, megjithatë, ai zotëron fuqi të fortë shpirtërore. Tani, i ndihmuar edhe nga kujtimet e jetës së tij të mëparshme, e ardhmja e Tang si një Mjeshtër Shpirti nuk është aspak e zymtë.
7490view